Świat gier online już dawno przestał być tylko rozrywką. E-sport od kilku lat jest już naprawdę dochodowym biznesem. Nic więc dziwnego, że turnieje na e-sport coraz częściej trafiają do oferty zakładów bukmacherskich. Ale czy popularność e-sportu nadal utrzyma się na tym samym poziomie co teraz, w przeciągu kilku następnych lat?

Dlaczego e-sport na długie lata pozostanie gigantem na rynku rozrywkowym?

E-sport to wielki biznes

Według bukmacherskich prognoz e-sportowych, w 2022 roku wartość przychodów tego rynku może przekroczyć nawet 3 miliardy amerykańskich dolarów. Same wydarzenia w świecie gier online będą przyciągać więcej fanów niż tradycyjne rozgrywki sportowe. W dzisiejszych czasach pule nagród oferowane na największych turniejach dla graczy zbliżają się do wynagrodzeń takich sportowców jak Hamilton czy Messi. Przykładowo łączna wartość nagród w The International 9 (Dota 2) wyniosła w 2019 roku 33 miliony dolarów. Dla porównania w tenisowym turnieju Roland Garros wyniosła około 40 milionów. Rozwój branży e-sportowej jest efektem przede wszystkim rosnącej liczbie fanów, którzy regularnie śledzą rozgrywki swoich ulubionych drużyn.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Największe wydarzenia bez trudu zapełniają duże hale widowiskowe. Przykładem tego jest Intel Extreme Masters odbywający się od 2013 roku w Katowickim Spodku. Tegoroczną edycję niestety nie odwiedził nikt…. Bo z powodu zagrożenia pandemią koronawirusa wojewoda śląski zakazał odbycia się wyżej wymienionych zawodów, chociaż i tak one się odbyły – w pełni zdalnie oczywiście.

W jaki sposób możemy obstawiać e-sport?

Dużą popularność e-sportu chętnie jest wykorzystywana również przez legalnych bukmacherów działających w Polsce. Coraz chętniej włączają oni do swojej oferty możliwość obstawiania zawodów e-sportowych. Trudno się temu dziwić, skoro według danych PayPal i SuperData już w 2018 roku wartość przychodów z e-sportu w Polsce wynosiła około 50 milionów złotych.

Jakie gry można obstawiać u polskich bukmacherów?

Polscy bukmacherzy umożliwiają typowanie wydarzeń w grach, które cieszą się największą popularnością w naszym kraju. Są to przede wszystkim :

– CS:GO, League of Legends,Dota 2, Overwatch, Fifa

Szczególne miejsce w ofercie bukmacherów zajmują te pierwsze dwie gry – oba tytułu mają ponad 100 milionów aktywnych użytkowników na świecie. Rywalizacja w tych grach jest najbardziej widowiskowa, co przekłada się na coraz większą ilość organizowanych turniejów z tymi grami komputerowymi w roli głównej. Tym samym sprawia to, że dostępna jest duża liczba zdarzeń możliwych do obstawiania. Sam sposób obstawiania esportu nie różni się specjalnie od zakładów przyjmowanych na wydarzenia sportowe.

Do najpopularniejszych zakładów na e-sport należą :

– kto wygra rundę

– zwycięzca pojedynku (1/2)

– zwycięstwo w turnieju

– wynik rundy


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak najlepiej typować zakłady bukmacherskie?
Następny artykułJak grać z bukmacherem, aby zarabiać?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.