Czym rożni się bukmacher legalny od nielegalnego?

Czym rożni się bukmacher legalny od nielegalnego?

Jakie są najważniejsze różnice między bukmacherem z licencją a takim, który działa w Polsce całkowicie nielegalnie? Już teraz każdy może to sprawdzić!

Legalny bukmacher czy nielegalny?

Legalni bukmacherzy w Polsce to coraz większe grono stron internetowych. Cały czas jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, co to właściwie oznacza i dlaczego powinno się porzucić strony portale typerskie bez licencji. 

Bukmacher z zezwoleniem Ministerstwa Finansów przede wszystkim nie naraża nas na konsekwencje prawne. Możemy być pewni, że grając u niego, urząd skarbowy oraz podobne instytucje nie będą brały nas pod lupę.

Główna różnica między legalnym a nielegalnym bukmacherem jest oczywista. A co z tymi nieco mniejszymi, które też mają duże znaczenie przy obstawianiu? 

Gdzie obstawiać mecze zgodnie z prawem?

Nielegalni bukmacherzy mogą oferować Kasyno, Poker i tym podobne, a w większości przypadków tego rodzaju gry nie są u nas zgodne z przepisami. 

Ważny jest też podatek. Jak nietrudno się domyślić, granie u bukmachera legalnego wymusza na nas płacenie państwu pewnej kwoty pieniędzy. 

Błędnym przekonaniem jest to, że każdy bukmacher legalny pobiera kosmiczne kwoty na rzecz skarbu narodowego. Ba, zdarzają się nawet takie strony, które pozwalają na obstawianie bez podatku i to w 100% legalnie! 

Ostateczna decyzja zależy od gracza, ale pamiętajmy, że tylko legalni bukmacherzy są gwarancją spokoju związanego z przepisami oraz powiązanymi karami.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *