Wszyscy to znamy, bogactwo, pieniądze, robienie tego, co kochamy. Otóż naturalnie, bez pracy nie ma kołaczy. Bez ćwiczeń możemy jedynie sobie pomarzyć o pieniądzach. No ale jak się zmotywować do uprawiania e-sportu?

Jak zmotywować się do uprawiania e-sportu?

Samo to do ciebie nie przyjdzie

Motywacja do uprawiania e-sportu, to temat rzeka. No ale na początek, powinniśmy się skupić na tym, aby tą motywację w ogóle posiąść. Naturalnie każdy by chciał – aby ,,samo przyszło” – ale przecież nic w życiu nie jest aż tak łatwe, prawda? Dlatego też najpierw tą motywację musimy znaleźć. Najłatwiejszym sposobem na to jest przekucie jakiegoś silnego uczucia – w chęć zmiany. Może to być na przykład nienawiść do byłego partnera – żal po stracie członka rodziny, bądź też jakieś inne – negatywne i destrukcyjne uczucie, które możemy zmienić w naszą motywacje do uprawiania sportu. Tylko oczywiście musimy uważać, aby od razu się nie przetrenować. Dlatego też – zacznij od małych kroków. Jednakże jeśli nie masz wystarczająco motywacji do tego, zawsze możesz zająć się obstawianiem zakładów na e-sport.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Nie od razu Rzym zbudowano – zacznij od małych kroków

Dzisiejsze czasy bardzo spaczyły ludzkość pod względem tego jak cierpliwi jesteśmy. Prawie nikt nie rozumie już idei dojścia do celu ,,małymi krokami” – my musimy to jednak pojąć, jeśli chcemy się odpowiednio zmotywować do uprawiania e-sportu – tak naprawdę wszystko jest najlepiej osiągać małymi kroczkami, na przykład wymarzona praca, czy też umiejętność którą zawsze chcieliśmy mieć. Robienie czegoś ,,na już” – prawdopodobnie przyniesie nam efekt odwrotny do zamierzonego. Nasze ciała również nie są przystosowane do nagłych i intensywnych ,,posiedzeń” przed komputerem, takie podejście sprawi że bardzo szybko się zdemotywujemy już na starcie.

Codzienne treningi

Stereotyp, że e-sportowcy siedzą przed komputerem przez kilka godzin, a potem mogą robić co chcą jest bardzo krzywdzący, dlatego, że oni jeszcze bardziej muszą oni dbać o swój organizm dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Chodzi nam mniej więcej o to, że tak naprawdę profesjonalny e-sportowiec, aby przeć do przodu (i oczywiście zarabiać więcej) – musi myśleć dosłownie o wszystkim – a jak wiadomo, to też są ludzie, też czasami zachce im się coś słodkiego, nie mają ochoty na trening etc. Jednakże jeśli chcą oni dalej być w lidze profesjonalnej – to muszą często sobie odmówić takich rzeczy.

Najczęściej kończy się to na tym, że takowy sportowiec wstaje rano, je odpowiednio przygotowany posiłek – (samo zdrowie, owoce, warzywa i tak dalej) – następnie idzie ćwiczyć, później kolejny posiłek, sen – i tak w koło Macieju, aż nie wypadnie z ligi. Nie mówiąc już o tym, że w najczęściej to są średnio smaczne posiłki (sól jest w końcu niezdrowa) – dodatkowo jeszcze żadnych słodyczy, używek, czy też czasami nawet alkoholu. Większość osób które powtarza sobie ten stereotyp, może wrócić wieczorem po pracy, usiąść, zapalić, zjeść tłustego kotleta schabowego, odpalić papierosa, otworzyć piwo, obejrzeć mecz, podczas gdy e-sportowiec ma mus z brukselki oraz szklankę wody – i do spania.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNajlepsze sposoby na ogranie bukmachera na zakładach
Następny artykułJak najlepiej typować zakłady bukmacherskie?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.