Wiele początkujących graczy pokera (zarówno zwykłego, jak i pokera online) z nudów siedzenia w domu w czasie kwarantanny zapewne ogląda turnieje pokerowe, w których gracze niemożliwym wręcz szczęściem ogrywają pozostałych, mimo iż ich karty, pokazane po rozgrywce były gorsze od całej reszty. Zapominają jednak o tym, że jest to najczęściej telewizja, dlatego też, dlaczego najlepiej jest nie blefować?

Dlaczego nie powinniśmy blefować w pokerze?

Blef nie powinien być główną strategią

Oczywiście czasami można spróbować blefować, ale nie powinno się traktować tego jako niezawodną strategię. Można również wygrywać blefując, ale na pewno nie jest taktyka, która oferuje nawet pięćdziesięcioprocentową skuteczność. Każdy gracz, który chce nauczyć się blefować, powinien pamiętać o tym, aby nie być dla innych zbyt przewidywalnym. Dlaczego?

To proste, jeśli nasi przeciwnicy będą w stanie łatwo przewidzieć nasze ruchy, to w zasadzie jest już po rozgrywce, ponieważ inni gracze jeśli przewidzą nasze karty i będą widzieć, że mamy je ,,mocne” to wtedy nie będą licytować albo będą grali bardzo ostrożnie, ponieważ posiadają teraz wiedzę, że nasze karty są mocne, więc nie ma sensu ryzykować swoich pieniędzy. Co ciekawe, ta sytuacja nie występuje tylko w pokerze, ale również na przykład w takich grach jak bakarat online. Wracając do tematu – to nie jest łatwe do osiągnięcia, dlatego też odradzamy wam tworzenia strategii, która obejmuje w dużej mierze blef.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Przez blef możesz stracić sporo pieniędzy

Nasza taktyka gry w pokera nie może być bezsensowna, ale jednocześnie nie powinna być przewidywalna. Inni pokerzyści nie mogą być w stanie dobrze przewidzieć, jakie konkretnie karty posiadamy, bo wtedy trudno będzie wygrać.

Naturalnie tak się dzieje przy graniu przy realnym stoliku, jeśli póki co nie uważamy, że potrafimy dobrze blefować, to zawsze możemy skorzystać z gry online, co prawda nie będzie to rasowy poker, z racji tego że nie będziemy w stanie widzieć naszych przeciwników. Weźmy tu na przykład sts betganes, gdzie nie gramy kartami, a tylko obstawiamy symulowane gry karciane. Naturalnie nie jest to typowe granie w takie gry jak poker online, ale z racji kwarantanny nie macie raczej innej możliwości na grę w karty.

Mocne karty to podstawa wygranej

W świecie pokera są nawet gracze, którzy wygrywają ogromne pieniądze, nie mając nawet jednej pary. Jednakże musimy pamiętać o tym, że w większości przypadków jest to fikcja, lub też są to starzy ,,wyjadacze” którzy w pokera grają od lat, i znają większość trików, o których początkującym pokerzystom nawet się nie śniło. Dlatego też będąc początkującym graczem, lepiej jest zawczasu grać mocnymi kartami, aniżeli starać się blefować, i przegrywać nasze pieniądze.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJaką zabawę online może nam zaoferować Betgames STS w czasie kwarantanny?
Następny artykułDlaczego nie wygrywasz częściej na zakładach online?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.