Na początek warto zastanowić się, w jaki sposób chcielibyśmy obstawiać zakłady, oraz ile czasu jesteśmy gotowi na to poświęcić, czy wolimy żyć w przysłowiowym ,,biegu”, lub czy chcemy być zawsze i wszędzie na bieżąco z naszymi zakładami.

Jakie zalety i wady mają bukmacherskie punkty stacjonarne, witryny internetowe i aplikacje?

Stacjonarne punkty bukmacherskie – opcja dla ludzi z dużą ilością czasu

Udanie się do punktu stacjonarnego wybranego przez siebie bukmachera jest jednym z możliwych sposobów obstawiania zakładów. Taka opcja wydaje się być szczególnie interesująca dla starszych graczy, którym obsługa Internetu przysporzyć może trudności.

Jakim sporym zainteresowaniem cieszą się takie lokale najlepiej świadczy fakt, że sukcesywnie pojawiają się w kolejnych polskich miastach, a zdecydowana większość, bo aż siedmiu z ośmiu aktywnie działających na polskim rynku bukmacherów rozwija sieć stacjonarnych lokali bukmacherskich – wyjątkiem jest firma forbet, która, mimo licencji Ministerstwa Finansów także na prowadzenie zakładów w punktach stacjonarnych, skupia się wyłącznie na działalności internetowej. Przed wybraniem się do punktu stacjonarnego warto dowiedzieć się, który bukmacher posiada punkty naziemne.

Należy jednak pamiętać, że punkty stacjonarne mają kilka wad, jedną z nich jest brak bonusów dla nowych użytkowników. Kolejnym minusem jest to, że punkty bukmacherskie są zazwyczaj otwarte w określonych godzinach, przez co nie będziemy w stanie obstawić zakładów, jeśli na przykład będziemy mieli na to ochotę przy wschodzie słońca lub w samym środku nocy.

Bukmacherskie aplikacje mobilne – czy tylko ludzi żyjących w biegu?

Wielką zaletą bukmacherskich aplikacji mobilnych są powiadomienia, co zapewnia stałą kontrolę nad wszystkimi najważniejszymi kwestiami. Dzięki nim użytkownik otrzymuje natychmiastowe informacje na temat postawionych kuponów, ale też powiadomienia o konkursach czy promocjach, organizowanych przez wybranego bukmachera.

Niektórzy bukmacherzy w swoich aplikacjach zawarli także opcję oglądania transmisji na żywo oraz match-tracker, który umożliwia oglądanie meczów oraz przeglądanie wszystkich akcji oraz statystyk na żywo. Wygodną opcją jest także wyszukiwarka, która zaczyna działać już po wpisaniu pierwszych trzech liter szukanej frazy.

Wadą bukmacherskich aplikacji mobilnych jest na pewno niewielka ilość informacji które jesteśmy w stanie wyświetlić na ekranie smartfona, z racji fizycznej wielkości tego urządzenia, nie mówiąc już o tym, że aby oglądać mecze na żywo przez aplikację potrzebujemy abonamentu na internet lub punktu wi-fi który w większości przypadków unieruchamia w miejscu na czas trwania meczu.

Witryny internetowe bukmachera – Złoty środek?

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie każdy korzystał z komputera oraz internetu, dlatego ta opcja jest uznawana za złoty środek, ponieważ z witryn bukmacherskich można korzystać zarówno z laptopa w samochodzie z dostępem do internetu, bądź w domowym zaciszu przy normalnym komputerze a nawet i z ekranu inteligentnego telewizora.

 Dużą zaletą witryn są też bonusy na start, oferowane przez prawie każdą firmę bukmacherską. Kolejnym plusem jest duża ilość informacji, którą jesteśmy w stanie wyświetlić na raz, z racji tego że komputery pozwalają nam otworzyć wiele zakładek na raz, przez co możemy mieć otwarte zarówno jak i sam mecz, nasz zakład a dodatkowo jeszcze inne potrzebne informacje, na przykład skład drużyny.

Podsumowując, przed wyborem warto przemyśleć sprawę oraz dopasować daną opcję pod siebie, aby jak najwygodniej i najefektywniej dla siebie typować zakłady.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNajlepsze firmy bukmacherskie w Polsce
Następny artykuł50 zł na Ligę Mistrzów u bukmachera Betclic!
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.