Typerzy zakładów bukmacherskich bardzo często zastanawiają się, jaką drogę obrać dążąc do maksymalnego zysku. Zakład akumulowany czy pojedynczy – oto jest pytanie.

zakłady akumulowane
Czy zakłady akumulowane to gwarancja wysokich wygranych?

Czy akumulatory to najlepsze wyjście?

To pytanie zadaje sobie zapewne wielu typerów każdego dnia. Ci mniej doświadczeni mają dylemat i są kuszeni przez kluczowy czynnik – wizję wysokich wygranych, która kryje się w zakładach akumulowanych. Przecież wiele razy widział w Internecie kupony, które warte były tysiące złotych, a gracz stawiał tylko 5, 10 czy 20 PLN. Czemu miałoby się nie udać jemu? Przecież kursy zawyżone i wszystko wydaje się być pewne.

Po drugiej stronie znajdują się ci, którzy zasmakowali już kilku niepowodzeń i widzą na czym bukmacherski świat jest zbudowany. Oni wyczekują okazji i nie dają się ponieść emocją. Wiedzą, że pieniądze wygrają tylko po żmudnej pracy związanej z wypatrywaniem okazji i chłodną analizą. Czasem jednak zwyczajnie nie mają siły, kiedy widzą w sieci gigantyczne wygrane.

Która z tych dróg jest właściwa? Wbrew pozorom posiadają one podobne podobne aspekty umożliwiające wygraną.

Zakłady akumulowane – popularnie AKO, akumulator, a w przypadku większej ilości zdarzeń  także taśma; zakład posiadający wielokrotną selekcję; posiada przynajmniej dwie składowe zakładu, które muszą być spełnione w odrębnych wydarzeniach sportowych, by zakład mógł być rozliczony jako wygrany

Ryzyko stawiania zakładów wielokrotnych wpisane jest już w ich definicji. Nieraz głowimy się nad poprawnym wytypowaniem jednego pojedynku, a co dopiero większej ilości. Początkujący gracze nie dostrzegają takich obaw. Kuszeni są przede wszystkim, po pierwsze, przez kurs ogólny, a po drugie przez składowe, twierdząc, że niski kurs gwarantuje powodzenie, a jedynie podbija możliwość ostatecznej wygranej.

Wady i zalety zakładów akumulowanych:

+ możliwość wysokiej wygranej małym kosztem
+ możliwość odniesienia spektakularnego sukcesu w krótkim czasie
+ częste promocje w zakładach bukmacherskich na zakłady akumulowane

– niski procent szans na zwycięstwo
– nie ma reguły, że system w końcu okaże się skuteczny
– wynik uzależniony od wielu czynników
– pokusa szybkiego zarobku

Poprzedni artykułBetako – kiedyś dobry bukmacher
Następny artykułJak zacząć grę w kasynie?
Prawo hazardowe jest nieubłagane, można grać jedynie w legalnych zakładach bukmacherskich. Kasyno internetowe i poker online jest obecnie niedozwolone i grać w nielegalne gry hazardowe nie można.