E-sport ostatnimi czasy staje się nieraz większy od niejednej konkurencji sportowej, dlatego też prawie wszyscy legalni bukmacherzy na Polskim rynku mają w swojej ofercie zakłady bukmacherskie na e-sport. Ale czy opłaca się obstawiać typować e-sport?

Gry on-line w bukmacherce – czy opłaca się je obstawiać?

Zarobek na e-sportach? To możliwe!

Jeśli chodzi o rynek e-sportowy, to zarabiać można nie tylko na obstawianiu e-sportów u bukmachera. Istnieje wiele ról, takie jak trener drużyny e-sportowej, psycholog czy doradca taktyczny w grach zespołowych (multiplayer) bądź nawet 1 vs 1. Nie każdemu jednak pasuje przecież taka opcja, dlatego skupmy się na obstawianiu turniejów e-sportowych u bukmacherów. Jeśli jesteśmy odpowiednio przygotowani, mamy wiedzę na temat danej gry oraz wiemy jak obstawiać, zarobienie dużych pieniędzy u bukmachera nie będzie dla nas trudne. Ciężko jest podać dokładne kwoty jakie można zarobić, wszystko zależy od kursu czy rodzaju zakładu jaki postawiliśmy na dane spotkanie e-sportowe. Wiadomo jednak, że wygrane w tej kategorii sportowej nie są małe.  Dlatego zanim zaczniemy obstawiać, powinniśmy się odpowiednio do tego przygotować! Najlepszym sposobem na przygotowanie się jest oprócz czytania poradników jest przecież oglądanie bądź też granie w gry, które zamierzamy obstawiać.

E-sport kontra ,,boomersi”

Większość ludzi, urodzonych zaraz po 2 wojnie światowej nie lubi gier online, a nawet czasem wręcz je nienawidzą, argumentują to tym, że siedząc przed komputerem dzieci zamiast bawić się, dzieci niszczą sobie zdrowie. Nie uprawianie normalnego sportu według nich prowadzi te dzieci do otyłości w dorosłym życiu i do zwiększonego ryzyka na choroby. Młodzi dorośli patrzą na to inaczej, uważają gry komputerowe za zabawę, dzięki której niezależnie od pogody mogą bawić się cały czas, oraz za taką rzecz, dzięki której mogą znaleźć nowych znajomych z całego świata, co może prowadzić nawet do przyjaźni na całe życie. Jeśli jednak mowa o najmłodszych, to nadal szkolnych korytarzach można usłyszeć rozmowy na tematy drużyn sportowych, jednak w większości chodzi tu głównie o sporty elektroniczne. Ciekawe czasy mamy, nieprawdaż?

Normalny sport vs e-sport

Aby osiągnąć sukcesy w tradycyjnych sportach, potrzebne będą nam lata treningów, wyrzeczeń oraz szczęścia, ponieważ musimy mieć również naturalne zdolności, aby cokolwiek osiągnąć. W wypadku gier komputerowych, wystarczy nam jedynie komputer obsługujący naszą ulubioną grę, trochę czasu oraz talentu i jesteśmy w stanie zdobywać pierwsze miejsca na międzynarodowych turniejach. Wielu młodych ,,czempionów” ogląda też mecze swoich ulubionych drużyn sportów wirtualnych, a nawet myśli o tym, aby w przyszłości dołączyć lub stworzyć profesjonalną drużynę e-sportową. Istnieje również nieco inna grupa ludzi zainteresowana grami online, są oni w różnym wieku, ale łączy ich kilka czynników. Posiadają dużą wiedzę związaną z e-sportem, mają lat 18 lub więcej, oraz preferują szybki zarobek. Tak, mówimy tu o młodocianych typerach zakładów bukmacherskich. A o nich poradnik już niedługo!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy pieniądze z wygranych z zakładów bukmacherskich dają szczęście?
Następny artykuł5 porad dla nowych graczy zakładów bukmacherskich – poradnik
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.