Zakłady bukmacherskie to tak naprawdę emocjonalny rollercoaster. Czasami wygrywamy, czasami przegrywamy, ale tak naprawdę musimy pamiętać, że to tylko zabawa.

Czym tak naprawdę jest pieniądz?

Potęga pieniądza, opiera się na tym, że ludzie wypracowali pieniądz jako lepszą alternatywę do barteru. Wszyscy wierzymy w jego wartość, jest to prawdą zarówno u zwykłych ludzi, jak u celebrytów, oraz też prezesów banku. Tak naprawdę bowiem pieniądze naszych czasów nie są czymś innym niż kawałkiem plastiku, skrawkiem papieru w postaci banknotów, czy też miedzianych krążków.

W dzisiejszych czasach nawet pieniądze stały się zredukowane do kilku bitów i bajtów w naszych komputerach, dobrym przykładem są tu na przykład darmowe bonusy bukmacherskie. Tak naprawdę nigdy nie zobaczymy tych środków fizycznie a i tak możemy je wydać na coś, na przykład na zakłady sportowe. Gdyby więc nagle wszyscy przestali używać pieniędzy, to stałyby się one bezwartościowe. Wiara w religię ,,pieniądza” jest jednak na tyle silna i kształtowała się przez tysiące lat w naszej cywilizacji, dlatego też można być pewnym, że pieniądze były, są i będą nam ,,jeszcze” potrzebne. Nie oszukujmy się, lepiej posiadać uniwersalny środek na wymianę towarów, niż stosować tak zwany jego wymianę.

Pieniądze a wygrane z zakładów bukmacherskich

Dolary, złote, ruble – wzbudzają w ludziach całą gamę emocji, jedni uważają, że nie przynoszą one szczęścia, zaś inni robią wszystko by mieć ich najwięcej. Relacja pomiędzy ilością posiadanych środków a poziomem odczuwanego szczęścia stała się nawet przedmiotem licznych rozmów, z których wyłoniła się nauka zwana ekonomią. Wyniki badań ekonomistów wskazują na to, że pieniądze dają szczęście, ale tylko do pewnego momentu. Oznacza to mniej więcej tyle, że do szczęścia potrzebna jest nam taka suma pieniędzy, która pozwoli zaspokoić nasze podstawowe potrzeby.

,,Łopatologicznie” mówiąc, dla człowieka, któremu trudno wiązać koniec z końcem, otrzymanie kilkuset złotych może być bardzo uszczęśliwiające, podczas gdy kolejny miliard na koncie multimiliardera nie wpłynie na to, jaki jest jego poziom szczęścia. Wystarczy popatrzeć na legalne firmy bukmacherskie. W Polsce jednak duża część ludzi osiąga dość niskie dochody, a rzadko komu starcza pieniędzy, aby prowadzić w Polsce ponadprzeciętne życie, dlatego też w naszym kraju ludzie tak często widzą swoje szczęście w pieniądzach. Co jest niestety dość smutne. A więc, co z tym uczuciem wygranej?

A co z uczuciem wygranej?

Jak wiadomo, uczucia odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Jeśli chodzi zaś o zakłady bukmacherskie, to pamiętajmy o tym że emocje przy obstawianiu mogą być zadziwiająco silne. Jeśli chodzi zaś o wygrywanie, to towarzyszą nam takie uczucia jak szczęście, radość, bądź też uczucie spełnienia. A co do samych pieniędzy, to ciężko jest tu nam jednoznacznie dowieść, w jaki sposób dana osoba cieszy się z wygranej. Zazwyczaj przy obstawianiu zakładów w punktach bukmacherskich jest to bardziej widoczne, z racji tego że tam otrzymujemy gotówkę, a wiadomo że kilka cyferek ,,w te lub we wte” na naszym koncie na witrynie bukmacherskiej nie robi nam zbyt dużej różnicy.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo można obstawiać u bukmacherów oprócz piłki nożnej?
Następny artykułGry on-line w bukmacherce – czy opłaca się je obstawiać?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.