Świat sportu jest pełen emocji. Emocje te wzrastają, jeśli zdecydujemy się wzmocnić je zakładem bukmacherskim z zaangażowaniem własnych pieniędzy i potencjałem wygranej. Dyscypliną numer 1 jest piłka nożna, ale co w przypadku, gdy chcielibyśmy obstawić coś kompletnie innego? Oferty bukmacherów są bardzo szerokie.

Sporty zespołowe

Skoro nie samą piłką nożną człowiek żyje, to zawsze można zainteresować się innymi dyscyplinami z tego kręgu. Obstawiać możemy rozgrywki w siatkówce i siatkówce plażowej, koszykówce, piłce ręcznej, futbolu amerykańskim i australijskim. Ponadto w ofercie bukmacherów mnogie są zakłady na rugby, hokej na lodzie, baseball czy futsal. Większość tych pozycji można obstawiać LIVE, a wielu bukmacherów organizuje specjalne nocne promocje np. na zakłady lig zza oceanu (NFL, NBA, NHL). Niektórzy pytają również, czy na sporcie można zarobić. Otóż oczywiście że można, lecz zanim do tego przystąpicie, należy odpowiednio się przygotować.

Sporty walki

Wszyscy legalni bukmacherzy posiadają zakłady na sporty uderzane. Do najpopularniejszych należą: boks, mma, k1 czy muay thai. Oprócz poprawnego wytypowania zwycięzcy, mamy możliwość obstawienia liczby rund, sposobu zakończenia przez zawodników walki, a nawet organizacji powszechnie oczekiwanych starć. Bukmacherzy stopniowo wprowadzają również zakłady na tzw. freak-fights, czyli pojedynki znanych amatorów.

Sporty motorowe i wyścigi

 Żużel cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością, zainteresowanie Formułą 1 przeżywa odrodzenie. W tej kategorii można typować również wszelkiego typu wyścigi kolarskie, wyścigi konne, motocyklowe, a okazjonalnie również akrobatyczne zawody lotnicze czy motocrossowe.

Pozostałe sporty 

Wspomnieć należy również o ofercie na wydarzenia sportowe nie mieszczące się w powyższych kategoriach. W większości są to budzące mniejsze zainteresowanie w Polsce zakłady na turnieje golfowe, krykiet, badminton, dart (rzutki), kręgle czy snooker. Charakteru ciągłego nie mają natomiast zawody lekkoatletyczne, które można obstawiać ograniczoną ilość razy w roku przy okazji mityngów bądź mistrzostw. Bukmacherzy niezmiennie przedstawiają rozbudowaną ofertę na wszelkiego typu i rangi turnieje tenisowe.

E-Sport

Prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu rozrywkowego, a od jakiegoś czasu także świata sportu. Zakładów na rozgrywki e-sportowe pojawia się coraz więcej, podobnie wzrasta liczba gier komputerowych, w których organizuje się turnieje bądź ligi. W tym segmencie dominowały kiedyś Counter-Strike oraz League of Legends – obecnie popularnością dorównują im Dota 2 czy Fortnite. Wschodzącą gwiazdą popularności jednak aktualnie są gry pokroju Apex Legends (nowy sezon wychodzi już niedługo) bądź PlayerUnkown’s Battlegrounds.

Jeśli chodzi o świat e-sportu, to czasami nawet można spotkać się z zakładami pokroju ,,kiedy wyjdzie gra xyz” co jest szczególnie prawdziwe z najnowszym zapowiedzianym tytułem od CDProjektRED, który nazywa się ,,Cyberpunk 2077”, który jest prawdopodobnie najbardziej oczekiwanym tytułem od czasów wyjścia najnowszego tutułu ,,Metra”. E-sport to bardzo ciekawa kategoria rynkowa, nigdy nie przestaje zaskakiwać nas nowymi rzeczami, choć niestety z drugiej strony, należy wciąż pamiętać, że ludzie zawsze będą ludźmi i takie rzeczy jak korupcja bądź zgadywanie się ,,na wynik” wciąż będą występowały.

Wydarzenia społeczne

Całkowicie odchodząc od sportu również możemy wytypować ogrom wydarzeń. Wraz z kalendarzem wyborczym pojawiają się kolejne zakłady polityczne. Obstawić możemy zwycięzców, przegranych oraz konkretny wynik partii i poszczególnych kandydatów. Oferty bukmacherów obejmują także wydarzenia telewizyjne (programy typu reality-show), kulturalne (nagrody filmowe, muzyczne etc.), naukowe (np. nagrody Nobla). W tej kategorii losowość jest największa i nierzadkie są pozycje humorystyczne, kiedy to możemy zainwestować pieniądze w nadchodzące papiestwo znanego aktora, ewentualnie płeć pierwszego człowieka na marsie.

Rozwój techniczny i merytoryczny firm z branży zaowocował bogatą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie. 


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzym rożni się bukmacher legalny od nielegalnego?
Następny artykułCzy pieniądze z wygranych z zakładów bukmacherskich dają szczęście?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.